.

SERWIS, NAPRAWA I REMONTY SILNIKÓW SPALINOWYCH
---------------------------------------------------------------------------------------------

W ramach napraw silników przeprowadzamy:
>> wymiana i serwisowanie rozrządu
>> naprawy bieżące silników

Zakładamy książkę serwisową celem harmonogramowania napraw i dokumentowania historii serwisowej motocykla. Zwiększa to wartość motocykla przy odsprzedaży.

Wykonujemy wszystkie standardowe czynności utrzymania i napraw silników, ich elementów, jak i podzespołów współpracujących z silnikiem:

 

>> regulacja i wymiana rozrządu, pasków, łańcuchów, napinaczy, ślizgów

W motocyklu rozrząd stanowi newralgiczny mechanizm odpowiedzialny za prawidłowe dostarczanie mieszanki paliwowo-powietrznej do układu zasilania, jak i odprowadzenie spalin do układu wydechowego. Występowanie nieprawidłowych luzów zaworów postępuje samoczynnie i należy je korygować w wielu motocyklach. 

 

>> wymiana płynów eksploatacyjnych

Dotyczy wszystkich pojazdów z silnikami spalinowymi. Płyny wymieniamy co określony czas lub po danym przebiegu. Zakres napraw to:

- wymiana oleju z filtrem, kontrola szczelności miski olejowej
- wymiana płynów hamulcowych z kontrolą sprawności hamulców
- wymiana płynu chłodzenia z kontrolą szczelności układu chłodniczego
- kontrola i wymiana oleju w układzie wspomagania kierownicy
- kontrola i wymiana oleju w skrzyni biegów / automatycznej skrzyni biegów DCT (Honda)

 

>> remonty generalne silników, naprawy głowicy

Zaawansowane naprawy mechaniczne wymagające wysokiej precyzji i szczegółowego planu pracy. Przy tego typu naprawach w szczególny sposób dajemy sobie czas, aby zachować należytą staranność w każdym detalu, by wynik pracy był satysfakcjonujący.

 

>> wymiana i naprawa sprzęgła

Powinniśmy zdążyć z wymianą tarcz zawsze na czas, aby nie doprowadzić do ślizgania. Polecamy zawsze wymianę na tarcze i sprzęgła najwyższej jakości, gdyż długoterminowo wychodzi to taniej, niż zakup tanich części i ich częsta wymiana. Opłaca się stosować części wysokiej jakości.

 

>> naprawa awarii elektrycznych i elektronicznych związanych z silnikiem i napędem

Naprawy elektroniczne to specjalizacja MacBike. Często jesteśmy ostatnim zakładem, do którego przychodzi Klient zdesperowany wieloma nieskutecznymi wcześniej naprawami w innych serwisach.